Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne przeznaczone są do obsługi budynków i pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, szpitalnych i przemysłowych. W zależności od potrzeb mogą one ogrzewać, ochładzać, filtrować oraz osuszać powietrze. W ofercie dostępnych jest 16 wielkości central, w zakresach wydajności od 500 do 125 550 m³. Dzięki modułowej budowie urządzeń typoszereg może zawierać: nagrzewnice, chłodnice, wymienniki ciepła, komory mieszania, filtry powietrza oraz tłumiki.

Deimos

Centrale Deimos należą do grupy central podwieszanych i można stosować je w halach przemysłowych, sklepach, magazynach oraz warsztatach. Płaska konstrukcja oraz niewielkie gabaryty umożliwiają zamontowanie tego typu urządzeń pod stropami oraz w systemach sufitów podwieszanych. W zależności od rozmiaru centrali wydajność wynosi od 500 do 5700 m³/h.

czytaj więcej

Erato

Centrale Erato są dedykowane do pracy wewnątrz budynków wielkogabarytowych, takich jak hale przemysłowe, super i hipermarkety, magazyny czy budynki użyteczności publicznej. W urządzeniach tego typu zastosowano wymienniki ciepła, które umożliwiają odzysk ciepła z powietrza, co obniża koszty eksploatacji systemów ogrzewania. W zależności od rozmiaru centrali wydajność wynosi od 1300 do 125 550 m³/h.

czytaj więcej

Kompakt

Centrale kompaktowe Erato 0, 1, 2 w wykonaniu wewnętrznym przeznaczone przeznaczone są do pracy w pomieszczeniach takich jak piwnice, strychy itp. Obudowy central wykonane są z płyt warstwowych wypełnionych pianką poliuretanową, obustronnie pokrytych blachą ocynkowaną, malowaną proszkową co stanowi dodatkową ochronę antykorozyjną. Płyty warstwowe typu „Sandwich” stanowią doskonałą izolację termiczną i spełniają rygorystyczne wymagania akustyczne

czytaj więcej

Tampa

Centrale Tampa są to urządzenia zewnątrzbudynkowe, przystosowane do montażu na dachach budynków wielkogabarytowych, takich jak hale przemysłowe, super i hipermarkety, centra logistyczne czy magazyny. Specjalnie wyprofilowana daszek chroni przed opadami atmosferycznymi oraz zapobiega gromadzeniu się wody. W zależności od rozmiaru centrali wydajność wynosi od 1300 do 125 550 m³/h

czytaj więcej

AirMedic

Centrale AirMedic są przeznaczone do obiektów szpitalnych, w których wymagany jest stały przepływ świeżego powietrza. Urządzenia te gwarantują czystość, szczelność oraz niezawodność. Wykonana z blachy nierdzewnej obudowa zapewnia długoletni okres pracy urządzenia, a jego konstrukcja umożliwia łatwe czyszczenie.

czytaj więcej

Kaliope

Centrale Kaliope zaliczane są do grona central basenowych, które ze względu na specyficzne środowisko pracy muszą być wykonane z elementów odpornych na korozję. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w basenowe wymienniki ciepła, które pozwalają na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

czytaj więcej

Eduro

EDURO to nowy typoszereg central wentylacyjno - klimatyzacyjnych podwieszanych oferowanych przez DOSPEL Professional Technologies. System montażu central EDURO jest kompatybilny w montażu z systemem kanałowym. Nowe centrale są efektem pracy doświadczonego zespołu specjalistów oraz wnikliwej analizy potrzeb rynku. Wprowadzenie całkowicie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło uzyskać centralę doskonale spełniającą oczekiwania odbiorców. Typoszereg EDURO to produkt stworzony z potrzeb Klientów.

czytaj więcej

Synergy

Centrale Synergy, to urządzenia o przeznaczeniu wewnętrznym i zewnętrznym z zoptymalizowaną geometrią okna przepływu, dzięki czemu tworzą kompaktową bryłę całego urządzenia. W zależności od rozmiaru centrali wydajność wynosi od 1090 do 61990 m³/h

czytaj więcej