Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne przeznaczone są do obsługi budynków i pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, szpitalnych i przemysłowych. W zależności od potrzeb mogą one ogrzewać, ochładzać, filtrować oraz osuszać powietrze. W ofercie dostępnych jest 16 wielkości central, w zakresach wydajności od 500 do 125 550 m³. Dzięki modułowej budowie urządzeń typoszereg może zawierać: nagrzewnice, chłodnice, wymienniki ciepła, komory mieszania, filtry powietrza oraz tłumiki.

czytaj więcej

Aparaty grzewczo-wentylacyjne

Aparaty grzewczo-wentylacyjne zastosowanie znajdują w halach przemysłowych, warsztatach czy pawilonach handlowych. Ich przeznaczeniem jest ogrzewanie oraz wentylacja pomieszczeń. Urządzenia te charakteryzują się wysoką sprawnością w całym zakresie wydatków powietrza, łatwością montażu, eksploatacji i konserwacji oraz szerokim wyborem konfiguracji i sterowania. W ofercie dostępne są urządzenia z zakresem wydajności od 1 600 do 4 000 m³/h.

czytaj więcej

Wentylatory przemysłowe

Wentylatory przemysłowe stosowane są w pomieszczeniach użyteczności publicznej, halach przemysłowych, warsztatach czy centrach handlowych. Urządzenia te są odporne m. in. na trudne warunki pracy oraz atmosfery wybuchowe. W ofercie dostępne są wentylatory dachowe oraz kanałowe, których zakres wydajności wynosi od 1 000 do 17 000 m³/h.

czytaj więcej

Programy doboru

Programy dedykowane do doboru odpowiednich parametrów technicznych dla urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki nim istnieje możliwość określenia ogólnej specyfikacji, tj.: kubatury, krotności wymian, warunków klimatycznych, zapotrzebowania na moc cieplną i chłodniczą oraz sprawności odzysku. Użytkownik może również precyzyjnie ustalić punkty pracy poszczególnych elementów składowych, w zakres których wchodzi grzanie, chłodzenie, recyrkulacja, odzysk ciepła i chłodu, filtrowanie oraz osuszanie. Dodatkową opcją jest możliwość wyznaczenia sposobów sterowania odpowiednimi zestawami automatyki.
czytaj więcej